“Evde Kitaplık Düzenleme Atölyesi” çevrimiçi ve ücretsiz

Şubat 28, 2022

“Evde Kitaplık Düzenleme Atölyesi” çevrimiçi ve ücretsiz

Suna ve İnan Kıraç Vakfı İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, 58. Kütüphane Haftası kapsamında, 31 Mart Perşembe 19.30’da Evde Kitaplık Düzenleme Atölyesi düzenliyor.

Etkinliğe 18 yaş ve üzeri herkes Enstitü’nün web sitesindeki formu doldurarak ücretsiz katılım sağlayabilir.

Kitaplık düzenleme sanatı

Kullanışlı ve düzenli kitaplık oluşturma yollarının paylaşılacağı atölyede katılımcılar, kütüphane ve sınıflama kavramı ile sınıflama uygulaması hakkında bilgi edindikten sonra, kitaplıklarını daha kullanılabilir ve renkli hale getirme uygulamasına geçecekler. 

Kütüphanelerde kitapların üzerinde gördüğümüz etiketlerin nereden geldiği ve neler ifade ettiği hakkında detaylı bilgi edinen kitapseverler, aynı zamanda kütüphanecilik tarihi üzerine keyifli bir sohbete de katılmış olacak. 

İstanbul Araştırmaları Enstitüsü Kütüphane Sorumlusu Furkan Sevim’in eşlik edeceği atölye çalışması 31 Mart Perşembe günü Zoom Meeting uygulaması üzerinden gerçekleşecek. 

Pera Müzesi kütüphanecilere ücretsiz

Ayrıca Kütüphane Haftası boyunca tüm kütüphane çalışanları Pera Müzesi’ni ücretsiz ziyaret edebilecek. 28 Mart – 3 Nisan tarihleri arasında geçerli olacak ücretsiz gezi için kütüphaneci kartının gösterilmesi yeterli. 

Pera Müzesi Öğrenme Programları işbirliğiyle Zoom Meeting uygulaması üzerinden gerçekleşecek etkinlikte, rehber eşliğinde yapılan çevrimiçi sergi turundan sonra, sergiye yönelik atölye çalışması yapılacak.

Katılımın ücretsiz olduğu etkinliğe kayıt yaptırmak için tıklayın

İstanbul Araştırmaları Enstitüsü aynı zamanda bir kütüphane! Beyoğlu Tepebaşı’ndaki İstanbul Araştırmaları Kütüphanesi online randevu sistemi ile Pazartesi’den Cuma’ya 13.30–16.30 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

edebiyathaber.net (30 Mart 2022)

Yorum yapın