Eşsiz bir kültür ve lezzet yolculuğu

Kasım 10, 2021

Eşsiz bir kültür ve lezzet yolculuğu

Rita Monastero’nun “Unutulmuş Tatlılar” adlı kitabı, 2020 yılında Oğlak Yayınları tarafından yayımlandı. Nur Öztürk çevirisiyle daha da lezzetlenen bu kitabı tüm okurlarımıza öneriyoruz. Ayrıca yayınevinin internet sitesinde indirimde olduğu bilmenizi isteriz.

Tanıtım bülteninden

“Unutulmuş Ekmekler’in ardından, geçmişten ve anılardan söz edebilmek için bu kez de tatlılara sığındığımı söylemeliyim. Unutulmuş tatlılardan söz etmek, geçmişe açılan bir pencerenin önünde durmak, eski dostların ya da hiç tanımadığınız kişilerin evlerine girmek, onlarla birlikte anıları durdukları yerlerden çıkarmak, duygulanımları harekete geçirmek, artık bizimle olmayan ama hepimizde derin izler bırakmış sevdiklerimizi yeniden aramıza almak gibi…

100’den fazla tatlı tarifi unutulmuş lezzetleri yeniden keşfetmek, anıların tadına varmak, heyecanları yeniden yaşatmak için bir araya geldi… Amaç bir zamanların İtalya’sında, kuşaktan kuşağa aktarılan deneyimlerin arasında bayram günlerinin kokusunu içine çeke çeke dolaşabilmek…”

***

Unutulmuş Tatlılar’da, incirli kekten kestane tatlısına, kara ekmek turtasından sütlü pastalara, muhallebiye, sayısız çeşitlemeleriyle çikolatalı pudinglere  kadar eskilere özgü, basit ve sıradan ama leziz malzemelerle hazırlanmış pek çok tatlı yer alıyor.

Eşsiz bir kültür ve lezzet yolculuğunda yolunuz açık olsun…

Seçkin kitapçılarda, www.oglak.com’da, Zambak Sokak, 21 Beyoğlu’nda ve internet satış noktalarında…

edebiyathaber.net

Yorum yapın