Emin Alper’in yeni filmi “Kurak Günler” vizyona girmeye hazırlanıyor

Eylül 29, 2022

Emin Alper’in yeni filmi “Kurak Günler” vizyona girmeye hazırlanıyor

Emin Alper’in dördüncü uzun metrajlı filmi “Kurak Günler” 25 Kasım’da vizyona girmeye hazırlanıyor.

Dünya prömiyeri 75. Cannes Film Festivali’nin ‘Belirli Bir Bakış’ (‘Un Certain Regard’) bölümünde yapılan, Türkiye prömiyeri ise 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yapılacak film, Hırvatistan’ın köklü film festivallerinden olan 69. Pula Film Festivali’nden En İyi Film, Eleştirmenler Jürisi Özel Ödülü ve En İyi Ortak Yapım Ödülleri ile dönmüştü.

Politik ve psikolojik gerilim türlerinin unsurlarını taşıyan film; bir süredir kuraklık sorunuyla boğuşan Yanıklar kasabasına yeni atanan genç savcı Emre ile belediye başkanı Selim, yerel gazeteci Murat ve kasabanın eşrafı arasında yaşanan çekişmeleri konu alıyor. Filmin başrollerini Selahattin Paşalı ve Ekin Koç paylaşırken, yardımcı rollerde Erol BabaoğluErdem ŞenocakSelin Yeninci, Sinan DemirerNizam Namidar, Ali Seçkiner Alıcı ve Eylül Ersöz onlara eşlik ediyor. 

Ay Yapım ile Liman Film’in yapımcısı olduğu, Türkiye-Fransa-Almanya-Hollanda-Yunanistan-Hırvatistan ortak yapımı olan “Kurak Günler”, 25 Kasım’da Bir Film dağıtımıyla sinemaseverlerle buluşacak.

Kurak Günler Sosyal Medya Hesapları:

Instagram @eminalperofficial @burningdaysmovie 

Twitter @eminalpermovies 

Facebook facebook.com/eminalperofficial

edebiyathaber.net (29 Eylül 2022)

Yorum yapın