Masthead header

Emel Başdoğan’la “Hayat Zayıflarken de Güzel”

Emel Başdoğan’ın Hayat Zayıflarken de Güzel: Unsuz ve Şekersiz Lezzetler adlı kitabı hep kitap etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Emel Başdoğan’ın, her tarife fotoğrafların değil kendi çizdiği suluboya desenlerinin eşlik ettiği resimli yemek kitabı Hayat Zayıflarken de Güzel: Unsuz ve Şekersiz Lezzetler, 27 Nisan’dan itibaren raflarda! hep kitap’ın yayımladığı ilk yemek kitabı olma özelliği de taşıyan bu benzersiz kitapta, hem pratik ve leziz hem de az kalorili tarifler yer alıyor.

Unsuz ve şekersiz olsun ama lezzetinden bir şey kaybetmesin. Önce gözümüzü doyursun. Şık davetlerimizde hem masada güzel dursun hem de misafirlerimiz tadına bayılsın. Eh, çok da zor olmasın, bütün günü mutfakta geçirtmesin. Çok mu fazla şey istiyoruz? Hepsi bir arada olabilir mi? Elbette!

Yıllardır hem televizyonda yaptığı programlar hem de yazdığı kitaplar aracılığıyla bizi eşsiz tariflerle kavuşturan Emel Başdoğan, Hayat Zayıflarken de Güzel: Unsuz ve Şekersiz Lezzetler kitabında hem pratik, hem bitmeyen kalori hesaplarımıza bir son verecek hem de tadına doyamayacağımız tarifler sunuyor. Her tarife de kendisinin çizdiği, uçuş uçuş, içimizi bir günbatımı kadar ısıtan suluboya desenleri eşlik ediyor.

Hayat güzel. Fazlalıklardan kurtulmak, sağlığımızı korumak gerek. Bu da çoğu zaman en sevdiğimiz şeylerden uzak durmak demek. Neyse ki Emel Başdoğan’la Hayat Zayıflarken de Güzel!

EMEL BAŞDOĞAN HAKKINDA

Eğitimini İstanbul Alman Lisesi’nin ardından İstanbul Boğaziçi, Viyana, Paris Nanterre Üniversitelerinin biyoloji, sosyoloji ve felsefe bölümlerinde sürdürdü. Mehmet Güleryüz atölyesi ve Paris’te resim eğitimi aldı. İlgilendiği konular, “İyi, katkısız gıda” ve “kilo kontrolü”dür. Televizyonda “Lezzet, sağlık ve düşük kalori bir arada olabilir” anlayışıyla çeşitli yemek programları yaptı. Türkiye’nin ilk yemek dergisini çıkardı, ilk pastacılık ansiklopedisini yayımladı. Çeşitli dergilerde yazdığı beslenme makalelerinin yanı sıra on adet yemek ve pasta kitabının yazarıdır. Temalı pasta yapımını öğreten ilk Türkçe kitabı yazdı. Dünyadaki eğitimli ilk sekiz foodstylist’ten biridir. 1997 yılında Türkiye’de ve dünyada hiçbir sanayi ürün kullanmadan üretim yapan ilk pasta butiğini kurdu. Obeziteyi sağlık ve lezzetle durduracak yenilikçi bir ürün yelpazesi geliştirdi. Eczacılara ve doktorlara yönelik kilo kontrolüyle ilgili konferanslar düzenledi. BBC’de yayımlanan The Great British BakeOff’un Türkiye versiyonunda jüri görevini üstlendi. Çok iyi seviyede Almanca, İngilizce ve Fransızca bilen Emel Başdoğan bir kız çocuk annesi.

edebiyathaber.net (25 Nisan 2018)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r