Elçin Çetinkale’den yeni kitap

Mayıs 26, 2024

Elçin Çetinkale’den yeni kitap

Adım Adım Başarı ve Kaşif’in Maceraları Dizisi gibi eserleriyle çocuk edebiyatında beğeni toplayan yazar Elçin Çetinkale’nin yeni kitabı Tuhaf Mahallenin Esrarengiz Misafirleri,  Altın Kitaplar etiketiyle raflardaki yerini aldı. Elif Mete’nin resimlediği  kitap, taşındıkları yeni mahalledeki gizemli olayların peşine düşen iki kardeşin hikâyesini anlatıyor.

Tanıtım metninden

Aras’ın üniversiteyi kazanmasıyla birlikte bütün aile yaşadıkları şehirden ayrılmak zorunda kalırlar. Ve yıllar önce aile büyüklerinin aniden terk ettiği şehre hatta eski mahalleye geri dönerler. Bu geri dönüş en çok babaanneleri Muazzez Hanım’ı huzursuz eder. Dilara ile Aras, babaannelerinin neden bu kadar tedirgin olduğuna bir anlam veremezler ve davranışlarından şüphelenirler. Bu şüphe onları tuhaf olayların ve karmaşık bir deneyin içine sürükler.

Alışılmışın dışında bir mahalle… Kulakları sağır edecek alışkanlıklar… Mahalledeki gizemli olayların peşine düşen iki torun ve bir babaanneyle birlikte etraflarındaki herkesi birbirine yaklaştıran sırlar…

Yazar hakkında

1980 yılında Ankara’da doğdu. Selçuk Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden 2002 yılında mezun oldu. Yüksek lisans öğrenimini Selçuk Üniversitesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler Anabilim Dalında gerçekleştirdi (2006). Çocuklarda resim analizi konusunda eğitimlere katılarak uzmanlık alanlarını genişletti. Ergenlik, yaratıcı düşünme, eleştirel düşünme, problem çözme becerileri, akademik motivasyon, bilimsel araştırma teknikleri, iletişim becerileri, çocuk resimleri analizi ve çocukların doğa algısı üzerine ulusal ve uluslararası çalışmalar yapmaktadır.

Yorum yapın