Masthead header

Edebiyat Haber, editörlük ve düzelti hizmeti veriyor

Edebiyat Haber, Adnan Algın ve Ömer Turan’dan oluşan uzman bir ekip aracılığıyla yazar adayları, yazarlar, yayınevleri için editörlük ve düzelti hizmeti sunuyor.

Roman, öykü ve şiir dosyalarını ele aldığımız editörlük ve düzelti hizmeti sonucunda, başvuranların dosyalarını “iyileştirmeyi” ve “belirli bir seviyeye” çıkarmayı taahhüt ediyoruz. Başvuranların edebiyat ve genel olarak yazıyla/şiirle kurdukları ilişkiyi dönüştürmek de diğer bir amacımızı oluşturuyor.

Vereceğimiz hizmetin kapsamı:

Gönderilen dosya üzerinde düzelti ve editörlük çalışması (Noktalama sorunlarının giderilmesi, dil bilgisi denetimi, doğru sözcük kullanımı, gereksiz sözcüklerin ayıklanması, anlatım bozukluklarının giderilmesi.) + İçinde önerilerin de bulunduğu bir sayfalık rapor hazırlanması.

Ücretlendirme:

-Roman ve öykü dosyaları için: Sözcük sayısı x 0,030 TL + KDV (%18)

-Şiir dosyaları için: Şiir, düzyazıdan farklı olarak; söyleyiş ve ses unsurlarını, anlatım ve çağrışım değerlerini kendine özgü bir dilsel yapıdan yarattığı için söz konusu editörlük çalışması dışında ayrı bir değerlendirmeye de gerek duyar. Bu nedenle şiir dosyalarının incelenerek ücretlendirilmesi editörlerimizin ön çalışması sonucunda belirlenir ve başvuru sahibiyle paylaşılır.

Süreç nasıl işler?

-Başvuran Word dosyasını emrahpolat@edebiyathaber.net adresine gönderir.

-Ekibimiz, gönderilen dosyanın kabul edilip edilmeyeceğine karar verir ve kabul edilen dosyanın ücretlendirmesini yapar.

-Her iki durumda da 24 saat içinde dosya sahibi bilgilendirilir.

-Kabul edilemeyen dosyalar anında silinir.

-Kabul edilen dosyalar için belirlenen ücret (sözcük sayısı x 0,030 TL + KDV) ve hizmetin bitiş süresi (ortalama 15 gün) dosya sahibine bildirilir.

-Dosya sahibi hizmet almayı kabul ettiği takdirde belirlenen ücretin tamamı ilgili hesaba aktarılır.

-Fatura düzenlenir ve dosya sahibinin adresine gönderilir.

-Dosya üzerinde yapılan editörlük ve düzelti çalışması ve bir sayfalık rapor, belirlenen süre sonunda elektronik posta aracılığıyla teslim edilir.

Notlar:

-Dosyaları değerlendirip değerlendirmemek Edebiyat Haber Editörlük ve Düzelti Hizmetleri’nin tasarrufundadır.

-Üzerinde çalışılan metinler kesinlikle üçüncü şahıslarla paylaşılmamaktadır. Çalışma bittikten sonra dosyalar silinmektedir.

-Dosya sahibine ne yayınevi adı önerilir ne dosya herhangi bir yayınevine yönlendirilir. Verilen hizmet, yalnızca editörlük ve düzelti hizmetiyle sınırlıdır.

edebiyathaber.net

 • Ayşe Kılıç - 30/12/2016 - 17:40

  Nasıl başvuracağımcevaplakapat

 • Kaan - 02/01/2017 - 23:24

  Yukarıdaki bilgilere göre 200 sayfalık (60 bin kelime) bir dosya için 1500 lira artı kdv ödemek gerekiyor.cevaplakapat

 • Cihan - 03/01/2017 - 08:54

  Benim hesabıma göre 40.000 kelimelik bir dosya için; yani 150-160 sayfa civarı, 1.000 tl + kdv istiyorlar. Bu rakam çok makul. Adnan Algın ve Ömer Turan gibi iki isimden söz ediyoruz ayrıca. Yaptıkları işler ortada… Emrah Polat adını koyuyor. O düzeyde bir yazar adını, Edebiyat Haber’in marka değerini riske etmez yani. Biliyorsunuz bu tür işler pek yasal olmuyor, fatura dahi düzenliyorlar… Ben güvendim yani, dosyamı göndereceğim…cevaplakapat

 • Ceyda - 03/01/2017 - 10:23

  Benim bir öykü dosyam var, yaklaşık 15 bin sözcük. Bu işi yapan başka yerler var mı? Karşılaştırmak istiyorum fiyatı.cevaplakapat

  • mehmet doğan - 05/01/2017 - 22:12

   bu kadar ucuza yapılması kuşku uyandırıyorcevaplakapat

 • Berrin Duran - 07/07/2017 - 15:08

  Merhaba ben Berrin Joy Duran. Yazmış olduğum deneme ve hikayelerim çeşitli edebiyat dergilerinde Nehir Aydın Balkan ismi adı altında yayınlanmıştır. Halen hikayeler yazmaktayım. Daha önce bir şairin kitabını düzelttim. Türkçeye hakimim. Düzelti ve editörlük yapmak için şartlarınız nelerdir? Saygılarımla.cevaplakapat

 • Berrin Duran - 07/07/2017 - 15:09

  Özdemir Nutku ve Gürol Tonbul ile yaptığım röportajlar tiyatro dergisinde ve sanat sitesinde yayınlanmıştır.

  Saygılarımlacevaplakapat

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r