Ece Temelkuran “Kayda Geçsin” istiyor

Şubat 11, 2012

Ece Temelkuran “Kayda Geçsin” istiyor

''Umut pek güven duyduğum bir sözcük değil, ben inadı tercih ederim. Umudum yok olsa bile inadım var.'' Gazeteci-yazar Ece Temelkuran'ın son kitabı 'Kayda Geçsin' çıktı.

Ece Temelkuran: “Kayda Geçsin” çünkü; bu zamanlar, o zamanlar…

“Umut pek güven duyduğum bir sözcük değil, ben inadı tercih ederim. Umudum yok olsa bile inadım var. İnsanın, yine de, her şeye rağmen iyi olabileceğine, bu ülkenin içinde, dövüldükçe içinin çok derinine kaçmış bir iyilik tohumu olduğuna dair bir inatçı imanım var. Benim de, benim gibilerin de bu ülkeye dahil olduğunu söylemek, sonra yeniden söylemek için sağlam tutmaya çalıştığım bir inadım var. Biz varız. Yani biz de varız…”

Ece Temelkuran, kayıtları çok titiz tutulması gereken zamanlardan bildiriyor bu kitapta. Son iki yıllık tarihine o titizlikle bakıyor. Artık yazamaz hale getirilmenin, kaçınılmaz bir keskinleşmenin tarihine yani.

''Bu ülke merhametini lütfetmeden önce insana muhakkak diz çöktürür. Bu, milyon kez yaşanmıştır bu topraklarda. Yine de bu kaderin değişebileceğine dair bir umudum var mı? Pek yok! Her zaman söyledim bunu. Umut pek güven duyduğum bir sözcük değil, ben inadı tercih ederim. Umudum yok olsa bile inadım var. İnsanın, yine de, her şeye rağmen iyi olabileceğine, bu ülkenin içinde, dövüldükçe içinin çok derinine kaçmış bir iyilik tohumu olduğuna dair bir inatçı imanım var. Benim de, benim gibilerin de bu ülkeye dahil olduğunu söylemek, sonra yeniden söylemek için sağlam tutmaya çalıştığım bir inadım var. Biz de varız. Yani biz de varız…'' (Kitaptan)

İmza günleri: 
11 Şubat Cumartesi Mephisto Beyoğlu 
Saat 16:00 – 18:00

18 Şubat Cumartesi Ada Ankara 
Saat 14:00 – 16:00

19 şubat Pazar Kitapsan İzmir 
Saat 15:00

25 şubat Cumartesi Ada Müzik / Kadıköy 
Saat 16:00- 18:00

Yorum yapın