Dostlarının Balkan Naci İslimyeli üzerine yazıları Adalı Yayınları tarafından kitaba dönüştürüldü

Nisan 17, 2024

Dostlarının Balkan Naci İslimyeli üzerine yazıları Adalı Yayınları tarafından kitaba dönüştürüldü

Balkan Naci İslimyeli anısına dostlarının kaleme aldığı yazılardan oluşan kitap Adalı Yayınları tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden:

Dostlarının Balkan Naci İslimyeli üzerine yazıları Adalı Yayınları tarafından kitaba dönüştürüldü.

Balkan Naci İslimyeli, 1947-2022 başlıklı kitap, 14 Nisan 2022 tarihinde yitirdiğimiz değerli sanat insanı Balkan Naci İslimyeli üzerine kaleme alınan 29 imzalı yazıdan oluşuyor.

Eşi Sezen İslimyeli kitabın önsözü de olan yazısında, “Söz uçar yazı kalır deyimini çok severim. Balkan’ımın kaybıyla sesini, sözünü duyamıyoruz belki ama yaşarken kayda geçirdiği her bir yapıtı, yazısı, düşüncesi, fikirleri, şiirleriyle onu her daim yaşatmaya ve genç kuşaklara armağan etmeye devam edeceğiz. Bu anı kitaba Balkan hakkında en içten duygularıyla yazdıkları metinlerle katkıda bulunan tüm dostlarımıza, sonsuz teşekkür ve minnetlerimi sunuyorum.” dedi. 

Adalı Yayınları tarafından yayınlanan kitap, Gülfem Dedeoğlu tarafından derlendi
Editörlüğünü Nihal Boztekin’in yaptığı kitaba yazılarıyla katkıda bulunan isimler ise şöyle; M. Adil Yalçın, Ahmet Elhan, Ayşe Sarısayın, Bedri Baykam , Beral Madra, Bubi Hayon, Erkan Doğanay, Eva Şarlak, Evin İlyasoğlu , Genco Gülan, Dr. Gökhan Balkan, Gündüz Vassaf, Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Hakkı Sevand, Halim Bulutoğlu, İnci Aksoy, Mahmut Celayir, Meriç Hızal, Nedret Öztokat Kılıçeri, Neşe-Ahmet Ünal, Nevhiz Tanyeli, Oya İslimyeli Ulutin, Sedef-Oğuz Atmaca, Serfiraz Ergun, Sevim Eti, Şermin Kıvanç Seval, Tülin Onat Yalın Alpay, Zeynep Oral 

edebiyathaber.net (17 Nisan 2024)

Yorum yapın