Cüneyt Ülsever yazdı: “Hatırladığım Kadarıyla Hatırladığım Şekliyle Hayatım”

Mayıs 26, 2024

Cüneyt Ülsever yazdı: “Hatırladığım Kadarıyla Hatırladığım Şekliyle Hayatım”

Cüneyt Ülsever’in doğduğu günden bugüne hayatını kaleme aldığı anı kitabı Hatırladığım Kadarıyla Hatırladığım Şekliyle Hayatım, Kırmızı Kedi Yayınevi etiketiyle raflarda yerini aldı. 

Tanıtım metninden 

Cüneyt Ülsever’i nasıl bilirsiniz?

Gazeteci olarak tanımlayabiliriz onu. Akademik geçmişini bilenlerse ekonomist veya insan kaynakları uzmanı olarak tanımlayacaktır. Son yıllarda kaleme aldığı romanlarının takipçileri polisiye yazarı olarak adlandırabilir. Bir dönem ardı ardına açılan bankaların yönetim kadrosunda da bulunmuştur, Türkiye’nin ilk özel televizyon kanalı Star 1’in kuruluşunda da yer almıştır. Dönemin ANAP’ında milletvekili adayı olmuş, aktif siyasetin içinde de yer almıştır. Deyim yerindeyse, dönemin Türkiye’sinde “her masada” karşımıza çıkar Cüneyt Ülsever. Haliyle hayatına dair söyledikleri sadece kendi hikâyesinden ibaret değil, Türkiye’nin yakın tarihini ve o yılların aktörlerini de içeriyor.

Hatırladığım Kadarıyla Hatırladığım Şekliyle Hayatım adlı anılar kitabında Ülsever, doğduğu günden bugüne hayatını kaleme alıyor. Türkiye’nin yetiştirdiği parlak akademisyenlerden birbirinden güçlü medya patronlarına, ülkenin kader çizgisini değiştiren politikacılardan birlikte mesai yaptığı gazetecilere kadar 32 kısım tekmili birden bu kitapta. İyilere hakkını teslim ederken kötülere lafını esirgemiyor, başlığını bildiğimiz ama devamını merak ettiğimiz meseleleri de masaya yatırıyor.

Hatırladığım Kadarıyla Hatırladığım Şekliyle Hayatım kitabında Cüneyt Ülsever bütün samimiyetiyle okuruna içini döküyor.

Yorum yapın