Çukurova Kitap Fuarı 9-17 Ocak tarihleri arasında

Ocak 8, 2015

Çukurova Kitap Fuarı 9-17 Ocak tarihleri arasında

adana-kitap-2016Çukurova Kitap Fuarı, 9-17 Ocak 2016 tarihleri arasında TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenleniyor.  

Fuar, 250 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleştirilecek. Fuarda panel, söyleşi ve çocuk etkinlikleri gibi 75 kültür etkinliği düzenlenecek.

Çukurova 9. Kitap Fuarı, aralarında Gülse Birsel, Üstün Dökmen, Mustafa Armağan, Canan Tan, Murathan Mungan, Ahmet Ümit, Ercan Kesal, Ayşe Kulin, Enver Aysever, Yekta Kopan, Gülten Dayıoğlu, Mavisel Yener, Ece Temelkuran, Kahraman Tazeoğlu, Alya Öztanyel, Behiç Ak, Aret Vartanyan, Aytül Akal, Ömer Sevinçgül, Engin Alan, Senai Demirci, Fatih Yağcı, İpek Ongun, Hikmet Anıl Öztekin, Cemalnur Sargut, Sibel Eraslan, İsmail Saymaz, Yavuz Bahadıroğlu, Penguen dergisi çizerleri ve Ot dergisi yazarlarının da bulunduğu pek çok yazar, şair ve çizeri konuk ediyor.

TÜYAP, genç kuşak yazarları da Çukurova Kitap Fuarı’nda ağırlayacak. Karanlık Lise serisinin genç yazarı Alya Öztanyel 10 Ocak Pazar, 4N1K isimli kitabıyla büyük beğeni toplayan Büşra Yılmaz ise 17 Ocak Pazar günü düzenleyecekleri imza günlerinde okurlarıyla bir araya gelecekler. 13 Ocak Çarşamba günü “Genç Yazarlar Okuryazarlık Serüvenlerini Anlatıyor” isimli söyleşide Merve Akıncı ve Koray Yersüren, okurlarıyla söyleşerek kendi okuryazarlık deneyimlerini paylaşacaklar.

İmza günleri ve etkinlik programına www.cukurovakitapfuari.com sitesinden ve sosyal medya hesapları üzerinden ulaşılabilir: facebook/cukurovakitap, twitter/kitapfuari ve instagram/kitapfuari.

Girişin ücretsiz olduğu fuar, 9-16 Ocak 2016 tarihleri arasında 10.00-19.30, 17 Ocak Pazar günü ise 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

edebiyathaber.net (8 Ocak 2015)

Yorum yapın