Çocuğun potansiyeli için bilinmesi gerekenler

Mart 1, 2022

Çocuğun potansiyeli için bilinmesi gerekenler

Bettina Hohnen, Jane Gilmour ve Tara Murphy’nin yazdığı Olağandışı Ergen Beyni, Oylum Tanrıöver çevirisiyle Beyaz Baykuş Yayınları tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Ergenlik, ergenin kendisi için olduğu kadar onlara bakan kişiler için de çalkantılı ve zorlu bir dönem…

Arkadaşlarıyla daha fazla zaman geçirmek, risk almak, geç saatlere kadar uyumak isteyen ergen çocuğunuzla nasıl başa çıkabilirsiniz? Sosyal medyada harcadıkları zaman hakkında endişelenmeli misiniz? Neden makul bir saatte yatmıyorlar ve okul için zamanında kalkmakta neden zorlanıyorlar? Kaygı ne zaman profesyonel yardım alınması gereken bir konu haline gelir? Depresyon gibi sorunlar ile ilgili ne yapılabilir?

Olağandışı Ergen Beyni kitabında yazarlar bütün bu soru ve sorunlara ergenlerin gelişimine dair gerçek yaşam öyküleri üzerinden yanıt veriyor. Kitap, gençlerle yaşayan ve/veya çalışan herkesin hayatına dokunan günlük sorunlara dair derin bir kavrayış sağlamakla kalmıyor, bu sorunlarla nasıl başa çıkılacağına ilişkin öneriler de sunuyor.

Arka Kapak Yazısı:

ERGEN BEYNİ SORUNLU DEĞİL, DEVRİMCİDİR.

Ergenlik hakkında bildiğiniz her şeyi unutun.

Ergenin aklı bir karış havada değildir. Yetişkinlerin genellikle çalkantılı ve karanlık bulduğu ergenlik dönemi tam bir devrimler sürecidir. Gelişmeye ve öğrenmeye yüksek biçimde açık olan ergenler, inançları geliştirildiğinde ve istikrarlı olmaları için desteklendiklerinde hem daha etkili şekilde öğrenebiliyorlar, hem daha mutlu oluyorlar, hem de yüksek hedefler belirleyip potansiyellerini ortaya çıkarabiliyorlar.

Ergenlik, değişim ve gelişim açısından büyük fırsatlar içeren kıymetli bir süreçtir.

Klinik psikologlar Bettina Hohnen, Jane Gilmour ve Tara Murphy’nin birlikte kaleme aldığı OLAĞANDIŞI ERGEN BEYNİsadece aydınlatıcı bir rehber değil aynı zamanda eğlenceli de bir kitap… Ergenlerin sıklıkla yanlış anlaşılan ve zaman zaman kötülenen dünyasının kapılarını güvenle aralıyor.

Sinirbilim ve psikoloji alanında gerçekleştirilen en taze araştırmaların ışığından da faydalanan bu kitap hayatınızdaki gençlerle güçlü, verimli, nitelikli, eğlenceli ve güvenli bağlar kurabilmeniz yolunda size eşlik edecektir.

Unutmayın ki: Ergenlik, sihirli bir zaman dilimidir.

edebiyathaber.net (1 Mart 2022)

Yorum yapın