Çevrimiçi yazın platformu her ay Türkiye’den üç genç yazarı dünyaya tanıtmaya devam ediyor

Haziran 14, 2019

Çevrimiçi yazın platformu her ay Türkiye’den üç genç yazarı dünyaya tanıtmaya devam ediyor

Aralık 2018’de yayın yolculuğuna başlayan çevrimiçi yazın platformu İlkyaz, her ay öncelikli olarak Türkiye’den üç genç yazarı dünyaya tanıtmaya devam ediyor. Üç Türk genç yazar ve kısa eserlerinin bu ayki yolculuğu İskoçya’ya olacak.

Aralık ayında bu işbirliğine Norveç PEN, Ocak ayında PEN Almanya, Şubat’ta Belçika/Flemen PEN ile devam edildi. Mart ayı yazıları için aynı rolü PEN Fransız Merkezi, Nisan ayında eserleri tanıtma görevi ise PEN Güney Afrika’daydı. Mayıs ayı içinse yazarlarımızın eserleri İngilizceye çevrilerek İskoçya’da, İskoç PEN tarafından tanıtılıyor.

Bu ayın kalemleri: Ahmet Uçar, Vedat Fatih Yaman ve Umay Sıla Güzel.

Yazılara ulaşmak için şu bağlantıya tıklayınız. http://www.ilkyaz.world/category/mayis/

Yazıların İskoçya’da yayımlandığı web sitesine göz atmak için şu bağlantıya tıklayınız. https://scottishpen.org/ilkyaz-amplifying-the-voice-of-young-writers-in-turkey/

Genç kalemler için uluslararası fırsat devam edecek

Her ay üç genç yazar ve kısa eserinin (öykü, şiir, düşünce yazısı), önce İngilizceye, ardından o ay iletişime geçilen ülkenin diline çevrildiği uluslararası proje diğer aylar da Türkiye’den 35 yaş altı genç kalemlerin başvurularına açık olacak. Ege Dündar tarafından başlatılan, yönetiminde Irmak Ertaş’ın, Danışma Kurulunda ise Halil Gediz ve Özge Sargın’ın olduğu İlkyaz’a [email protected] e-posta adresi üzerinden yazı ve şiirlerinizi ulaştırarak başvuru sağlayabilirsiniz. Yayımlanan yazıların ve diğer kazanımların yıl sonunda kitaplaştırılmasının planlandığı projede, ayrıca yazısı kabul edilen yazarlara küçük bir bir miktar honorarium bedeli de ödeniyor.

edebiyathaber.net (14 Haziran 2019)

Yorum yapın