Masthead header

Cemil Kavukçu ile “Öykünün Üç As’ı” etkinliği 12 Kasım’da

cemil-kavukcu-afisZAYTUNG ZONE & MedaKitap Ankara Edebiyat Buluşmaları 12 Kasım Cumartesi saat 14.00’te Cemil Kavukçu ile devam ediyor.

Ankaralı bir yayınevi olan MedaKitap, 1 Ekim 2016’da Zaytung Zone ile başlattığı Medakitap&Zaytung Zone Ankara Edebiyat Buluşmaları’nın ikincisinde, çok sayıda yapıtı edebiyatımıza kazandırmış, usta bir öykücüyü konuk ediyor. Yazar Cemil Kavukçu’nun konuşmacı olarak katılacağı etkinlikte, “Öykünün Üç Ası: Atmosfer, Karakter, Kurgu” ile birlikte “Öykü Ne Değildir” ve yazarın son kitabı “Maviye Boyanmış Sular”dan da söz edilecek.

Cemil Kavukçu, 1951’de İnegöl’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Jeofizik Mühendisliği bölümünü 1976‘da bitirdi. Öyküleri, 1980’den bu yana çeşitli dergilerde yayımlandı. “Patika” adlı yapıtıyla 1987’da Yaşar Nabi Nayır Öykü Ödülü‘nü ve 1996’da “Uzak Noktalara Doğru” adlı öykü kitabıyla Sait Faik Hikâye Armağanı‘nı, 2009’da “Angelacoma’nın Duvarları” adlı anlatısıyla Sedat Simavi Edebiyat Ödülü‘nü, 2013’te de Erdal Öz Edebiyat Ödülü’nü kazandı. “Maviye Boyanmış Sular”, yazarın son kitabıdır.

Ankara Edebiyat Buluşmalarında edebiyatçılar konuk edilerek, söyleşiler, paneller ve imza günleri ile edebiyatseverlerin Ankara merkezli olarak bir araya gelmeleri hedeflenmekte.

ZAYTUNG ZONE & MedaKitap

Meşrutiyet Cad. Konur Sokağı Nu: 8 Kızılay / ANKARA

Tel: 0537 – 2011320

edebiyathaber.net (8 Kasım 2016)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r