Can Yayınları’nın yeni kapaklarına ödül

Şubat 2, 2016

Can Yayınları’nın yeni kapaklarına ödül

paris ve londrada bes parasiz kapakCan Yayınları’nın Utku Lomlu tarafından hazırlanan Albert Camus’nün Bütün Oyunları ve George Orwell’in Paris ve Londra’da Beş Parasız kitaplarının kapak tasarımları Amerika’da The Type Directors Club, Certificate of Typographic Excellence ödülüne layık görüldü.

Bu yıl 49 ülkeden katılımla 62.’si düzenlenen The Type Directors Club Tasarım Yarışması’nda Kitap Kapağı Tasarımı kategorisi’nde Can Yayınları’nın Utku Lomlu tarafından hazırlanan Albert Camus’nün Bütün Oyunları ve George Orwell’in Paris ve Londra’da Beş Parasız kitaplarının kapakları jüri tarafından Certificate of Typographic Excellence ödülüne layık görüldü. Kazanan işler, ilk olarak Temmuz ayında New York’ta açılacak olan sergide görücüye çıkacak ve burada Best of Show seçimlerinin de açıklanacağı bir ödül töreni gerçekleştirilecek. Sonrasında Kanada, İngiltere, Fransa, Almanya, İspanya, Polonya, Rusya, Çin, Japonya, Tayvan, Tayland, Güney Kore ve Vietnam gibi ülkelerde düzenlenecek sergilerle dünyayı dolaşacak olan Can Yayınları kapakları aynı zamanda TDC’nin her sene çıkarttığı Tipografi Yıllığı’nın bu yılki sayısında da yayımlanacak.

Utku Lomlu’nun Can Yayınları’nın yeni kapakları ile daha önce kazandığı ödüller:

GMK (Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu) 2015 En İyi Kitap Kapağı Tasarımı Ödülü: Albert Camus Bütün Oyunları

GMK 2015 Kitap Kapağı Tasarımı Başarı Ödülü : Gabriel Garcia Marquez, Albaya Mektup Yok

GMK 2015 Kitap Kapağı Tasarımı Başarı Ödülü: George Orwell, Paris ve Londra’da Beş Parasız

GMK 2015 TÜYAP Kitap Kapağı Tasarımı Özel Ödülü : Albert Camus Bütün Oyunları

GMK 2014 Kitap Kapağı Tasarımı Ödülü: George Orwell, 1984

GMK 2014 TÜYAP Kitap Kapağı Tasarımı Özel Ödülü: Franz Kafka, Dönüşüm

ve Gabriel Garcia Marquez serisi (Yüzyıllık Yalnızlık, Kırmızı Pazartesi, Albaya Mektup Yok, Anlatmak İçin Yaşamak, Mavi Köpeğin Gözleri, Yaprak Fırtınası, Şili’de Gizlice , İyi Kalpli Erendıra)

edebiyathaber.net (2 Şubat 2016)

Yorum yapın