Can Yayınları “Engel Tanımayan Kitaplar” serisine bir ödül de Brandverse Awards’tan

Haziran 26, 2024

Can Yayınları “Engel Tanımayan Kitaplar” serisine bir ödül de Brandverse Awards’tan

Can Yayınları’nın, Amazon Türkiye için özel olarak Braille alfabesiyle bastığı “Engel Tanımayan Kitaplar” serisi, Brandverse Awards’ın “Yeni İş Fikirleri” kategorisinde ödüle layık görüldü. Okumayı teşvik etmeyi ve engelleri kaldırmayı hedefleyen seri, dünya edebiyatının klasiklerinden ve sevilen çocuk kitaplarından oluşan toplam 24 kitaplık seçkiden oluşuyor. 

Can Yayınları’nın, okumaya teşvik etmek ve engelleri kaldırmak hedefiyle Amazon Türkiye için özel olarak Braille alfabesiyle hazırladığı “Engel Tanımayan Kitaplar” serisi yeni bir ödülün daha sahibi oldu. Seri, eski ve yeni nesil tüm pazarlama, iletişim ve reklam çalışmalarıyla markaların dünyasına 360 derece kapsayıcı bir bakış sunan Brandverse Awards’ın Strateji ana bölümündeki “Yeni İş Fikirleri” kategorisinde Gümüş ödülüne layık görüldü. Ödüller, 24 Haziran’da Hilton İstanbul Bomonti Hotel&Conference Center’da gerçekleştirilen törenle sahiplerine verildi. “Engel Tanımayan Kitaplar” serisi, İstanbul Marketing Awards 2023’te Ürün&Deneyim&Satış ana kategorisindeki “Yeni Kategori Oluşturma” ödülünü de almıştı. 

Görme engelli okurları dünya edebiyatıyla tanıştırıyor

Braille alfabesiyle hazırlanan, dünya edebiyatının klasiklerinden ve sevilen çocuk kitaplarından oluşan toplam 24 kitaplık seçki, satışa çıktığı 2023 yılı “15 Ekim Beyaz Baston Körler ve Güvenlik Günü”nden beri Amazon Türkiye aracılığıyla tüm Türkiye’ye ulaşmayı sürdürüyor. 

21×29,7 santimetre ebatlarında, görme engelli bireylere okuma kolaylığı sağlaması için özel olarak üretilen seride Anton Çehov, Edgar Allan Poe, Franz Kafka, Mihail Bulgakov gibi klasik dünya edebiyatının önemli yazarlarının öyküleri yer alıyor. Orijinal ebatlarına sadık kalınarak basılan çocuk kitaplarında ise yaklaşık 40 dilde 10 milyondan fazla okurla buluşan Elmer serisi dikkat çekiyor. 

edebebiyathaber.net (26 Haziran 2024)

Yorum yapın