Masthead header

Çağdaş gösteri sanatları festivali Festival 408, 22-29 Mayıs’ta

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi programı ve Sahne Sanatları alanı tarafından düzenlenen çağdaş gösteri sanatları festivali Festival 408, 22-29 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. “Festival408 not found” teması ile 7.’si düzenlenen festivalde doğaçlama oyunculuktan, masal anlatım atölyelerine, oyun yazımından Butoh atölyelerine çeşitli atölyeler yer alıyor.

Festival programı kapsamında, BİLGİ’li öğrenciler ve mezunların performanslarının yanı sıra, sanatçıların yürüteceği masal anlatımı, doğaçlama, oyun yazımı, hareket ve dans atölyeleri, sektörden sanatçılarla söyleşiler ve film gösterimi sanatseverlerle buluşacak. BİLGİ öğrencilerinin hem üretici hem de yönetici olarak yer alacağı festivalin atölyeleri BİLGİ santralistanbul Kampüsü’nde, gösteri ve söyleşileri ise BİLGİ santralistanbul Kampüsü, BİLGİ RGB Studios, KATS Sahne ve Bomontiada ALT’da yer alıyor.

22 Mayıs Salı günü bu sene onuncu yılını kutlayan ve geliştirdikleri oyun formatlarıyla doğaçlama alanında dünya çapında bilinen İstanbulimpro ile Doğaçlama Atölyesi ve dansçı ve koreograf Talin Büyükkürkciyan Demirci ile Kontakt Doğaçlama Atölyesi ile başlayacak.

23 Mayıs Çarşamba günü ise oyuncu, eğitmen ve yazar Cüneyt Uzunlar tarafından Masal Anlatım Atölyesi gerçekleştirilecek.

Oyun yazarı, dramaturg ve çevirmen Erdem Avşar ise 25 Mayıs Cuma günü “Yapı mı İlham mı?” isimli Oyun Yazım Atölyesi’ni düzenleyecek.

28 Mayıs Pazartesi günü ise New York ve İstanbul’da çalışmalarını sürdüren tiyatro/ performans sanatçısı ve eğitmen Fulya Peker ile Butoh Atölyesi gerçekleştirilecek.

Festival 408 dahilinde sanatçılar ve uzmanlar tarafından gerçekleştirilecek atölyelere katılım sınırlı sayıda. Başvurular için fest408@gmail.com adresi üzerinden iletişime geçilebilir. Tüm atölyeler santralistanbul Kampüsü’nde gerçekleştirilecek.

edebiyathaber.net (22 Mayıs 2018)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r