Bursa 13. Kitap Fuarı’nda son günler

Şubat 20, 2015

Bursa 13. Kitap Fuarı’nda son günler

rp_bursa_kitap_afis-217x300.jpgTÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle düzenlenen Bursa 13. Kitap Fuarı, 22 Mart Pazar günü sona erecek.

Fuarın son üç günü boyunca, aralarında Gülten Dayıoğlu, Behiç Ak, Yekta Kopan, Metin Feyzioğlu, Zeynep Oral, Can Dündar, Üstün Dökmen, Canan Karatay, İhsan Eliaçık, Sinan Meydan ve Ali Kırca’nın da bulunduğu pek çok değerli yazar, şair ve bilim insanı okurlarıyla buluşacak.

Çanakkale’nin 100. Yılı

Bursa Kitap Fuarı, Çanakkale Zaferi’nin 100. yılını çeşitli etkinliklerle kutluyor. Uluslararası basında Çanakkale Zaferi’nin yansımaları üzerine Timaş Yayınları tarafından “Yüzyıl Öncesinde Dünya Medyasında Çanakkale Savaşları Sergisi” düzenleniyor.

Haldun Taner 100 Yaşında

Türk tiyatrosunun önemli ismi Haldun Taner’in 100. yaşı Bursa Kitap Fuarı’nda çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. 14 Mart Cumartesi günü Haldun Taner’in Öykücülüğü Doğan Hızlan, Yavuz Ekinci ve Faruk Duman’ın katılımıyla ele alındı. Nilüfer Belediyesi Kent Konseyi Okuma Grubu tarafından 15 Mart Pazar günü Haldun Taner’in Timsah oyunu okundu. 21 Mart Cumartesi günü düzenlenecek Haldun Taner’in yaşamı, eserleri, tiyatrosu ve her yönüyle ele alınacağı panelde ise eşi Demet Taner, Zeynep Oral, Ömer Naci Topçu ve Kazım Güçlü konuşmacı olarak katılacaklar.

Tasarımını Sadık Karamustafa’nın üstlendiği, TÜYAP tarafından da bir sergi düzenleniyor. “Haldun Taner 100 Yaşında” sergisinde yazarın yaşamı, fotoğrafları, aile albümü ve eserlerinden metinler okurlarla buluşuyor.

Yaşar Kemal’in Ardından

Yakın zamanda yitirdiğimiz edebiyatımızın büyük ustası, 11. İstanbul Kitap Fuarı onur yazarı Yaşar Kemal, Yapı Kredi Yayınları ile birlikte düzenlenen bir sergiyle anılıyor.

“Güneş Karabuda’nın Objektifinden Yaşar Kemal Fotoğrafları” sergisi fuar süresince ziyaret edilebilir.

Girişin ücretsiz olduğu fuar her gün 10.00-19.30 saatleri arasında (22 Mart 2015 tarihinde saat 19.00’da sona erecek) ziyaret edilebilir.

edebiyathaber.net (20 Mart 2015)

Yorum yapın