Masthead header

Bu kızlar hem güzel, hem açıkgöz, hem de cesur!

Beatrice Masini’nin “Güzel, Açıkgöz, Cesur Kızlar” dizisinin 10. kitabı Kusha ve İnciler, 7 ve üzeri yaş grubu için Desideria Guicciardini’nin resimleri ve Nükhet Amanoel’in çevirisiyle Can Çocuk Yayınları tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Otuzun üzerinde kitaba imza atan ve yapıtları birçok dile çevrilen İtalyan yazar Beatrice Masini’nin 10 kitaba ulaşan “Güzel, Açıkgöz, Cesur Kızlar” dizisi genç okurları cesur ve açıkgöz kızların sıra dışı hikâyeleriyle buluşturuyor. Serinin onuncu kitabı Kusha ve İnciler, 7 yaş ve üstü tüm çocuklar için Can Çocuk raflarında.

Tıpkı sana benzeyen muhteşem kızların hikâyeleri… Güzel, Açıkgöz, Cesur Kızlar dizisi her kitabında farklı bir hikâye anlatıyor ama hepsinin merkezinde güzel, açıkgöz ve cesur kızlar yer alıyor. Can Çocuk Yayınları’nın Türkçeye kazandırdığı Kusha ve İnciler’de kahramanımız yine korkusuz bir kız çocuğu! Ödüllü yazar Beatrice Masini’nin kaleme aldığı seri, cesur ve akıllı kız çocuklarını, kendi yeteneklerini keşfetme konusunda yüreklendirmeye devam ediyor.

Kusha, Afrika’daki köyünden kaçırılıp Antik Roma’da köle olarak satılmış bir kız çocuğuydu.  Bundan sonraki ömrünü hizmetçilik yaparak geçirecekti. Ne var ki bu kızın bir yeteneği vardı: Fazlasıyla becerikli ellere sahipti ve talihi parmaklarının ucunda gizliydi.

‘Köyümü öyle çok özledim ki…

Fakat Roma da güzel şehir doğrusu, bir sürü sarayı var.

Üstelik epey de gürültülü.

Mermer kadar beyaz, çamur kadar siyah bir yer…

Benim memleketimse rengârenktir.

Gökyüzü, hayvanlar, meyveler…

Biliyorum, bir gün döneceğim oraya…’

Kusha. 

***

“İtalyan yazar Masini’nin yedi kitaplık ‘Güzel, Açıkgöz, Cesur Kızlar’ serisi çocuklarımız için

bir kazanım. Sadece çocuklarımız için değil, bu dünyanın daha fazla cesur ve akıllı

kız çocuğuna ihtiyacı olduğunun bilincinde olan herkes için…”

 İyi Kitap (2014)

Beatrice Masini:

Beatrice Masini, doğup büyüdüğü şehir olan Milano’da yaşıyor. Yazarlık dışında çevirmenlik, editörlük ve gazetecilik yapıyor; fakat hepsinden önemlisi iki çocuk annesi. Masini, birçok edebi türde ve farklı konular hakkında yazıyor. Tüm yazdıklarında günümüz çocuklarını her yönüyle yansıtabilmek için olağanüstü hassasiyet gösteriyor. Yazmaya ve okumaya çok düşkün olan Masini’nin otuzun üstünde kitabı birçok dile çevrildi. 2004’te “En İyi Yazar” olarak İtalya’nın “Permio Andersen” ödülüne değer bulundu. Aynı zamanda Harry Potter kitaplarını da İtalyancaya kazandırdı. Güzel, Açıkgöz, Cesur Kızlar serisi Can Çocuk Yayınları’ndan çıkıyor. 

edebiyathaber.net (25 Aralık 2018)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r