Masthead header

Bornova Belediyesi 2. Homeros Kısa Öykü Yarışması

Bornova Belediyesi, www.bornova.bel.tr Türk edebiyatına, özellikle kısa öykü konusunda yeni eserler kazandırmayı amaçlayan 2. Homeros Kısa Öykü Yarışması düzenliyor.

Katılım şartları

1.    Yarışmaya 18 yaşından büyük tüm TC vatandaşları katılabilir.

2.    Yarışmaya Bornova Belediyesi çalışanları, seçici kurul üyeleri ve 1. derece yakınları katılamazlar.

3.    Katılan eserin daha önce basılmamış ve herhangi bir yarışmadan ödül almamış olması gerekmektedir.

4.    Her yazar ancak bir (1) eserle yarışmaya katılabilir.

5.    Yarışmaya katılan eserler en fazla beş (5) sayfa A4 uzunluğunda (Times New Roman12 punto, 1,5 satır aralık) ile yazılacak, sayfalar Normal kenar boşluklarına sahip olacak (her yön 2,5 cm), paragraf araları 1,5 satır ve herhangi bir kapak yapılmadan Yarışma Sekreterliği’ne yollanacaktır.

6.    Yarışmacılar eserlerini 5 kopya halinde A4 boyutundaki zarfa koyacaklar, sıkıca yapıştırıp, zarfın SAĞ ÜST köşesine 5 (beş) harften oluşan bir RUMUZ yazacaklardır. Kesinlikle gerçek ad ve soyad belirtilmeyecektir.

7.    Yarışmacılar ayrı bir sayfaya kendi özgeçmişlerini, adres ve iletişim telefonlarını, “YARIŞMANIN TÜM ŞARTLARINI KABUL EDİYORUM” yazarak imzalayacaklardır.

8.    Son olarak, yarışmacılar, eserlerini koydukları A4 zarf ile özgeçmişlerinin yer aldığı sayfayı A3 zarfa koyarak;

BORNOVA BELEDİYESİ 2. Homeros Kısa Öykü Yarışması Bornova Atatürk Kitaplığı, Fevzi Çakmak Cad. No: 34/A Bornova / İZMİR” adresine KARGO ile göndereceklerdir.

9.    Posta ya da kargoda meydana gelen gecikme, hasar ve kayıplardan düzenleyici kurum sorumlu tutulamaz.

10.  İNTERNET yoluyla ya da ELDEN yapılan teslimatlar KABUL EDİLMEYECEKTİR!

11.  Yarışmada ödül alan eserler kurum tarafından hazırlanacak broşür, web sayfası, kitap ve dergilerde tanıtım amaçlı olarak kullanılabilir.

12.  Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü  kazanımları geri alınır.

13.  Yarışma sonunda şartnameye uymayan eserin tespiti halinde derecesi ve ödülü geri alınır, yerine başka bir eser konmaz, derece ve ödül boş bırakılır.

14.  Katılımcı, dereceye giren ya da “yayınlanmaya değer bulunan” eserinin Bornova Belediyesi tarafından kullanılmasına süresiz olarak kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ettiğini ve buna bağlı olarak gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya gönderdiği eserinin çoğaltma, işlenme, yayma, temsil, umuma iletim, faydalanma ve bunun gibi umuma arzla ilgili bilumum haklarını, Bornova Belediyesi’ne verdiğini kabul eder.

15.  Bu şekilde kullanılan eserler için eser sahibi sonradan verdiği lisansı kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını men etmeyeceğini ya da bu lisans için kendisine verilen ödülden başka herhangi bir telif hakkı ya da maddi manevi talepte bulunmayacağını, gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder. Bornova Belediyesi, eserler için katılımcının yukarıda verdiği lisans karşılığında telif hakkı bedeli ödemeyecektir.

16.  Kazanamayan eserler iade edilmeyecektir.

Seçici Kurul

◦     Muzaffer İzgü (Gülmece ve Çocuk kitapları yazarı)

◦     Hüseyin Yurttaş (Yazar – Şair)

◦     Prof. Dr. Nerin Yayın (E.Ü. Ed. Fak. Türk Dili ve Ed. Böl. Bşk.)

◦     Yunus Bekir Yurdakul (Dil Derneği İzmir Temsilcisi)

◦     Ümit Tunçağ (Bornova Belediyesi Kültür Sanat Danışmanı)

Ödüller

*Birinciye           5.000 TL

*İkinciye            3.000 TL

*Üçüncüye         2.000 TL

Yarışma sonuçları www.bornova.bel.tr adresinde ilan edilecek.

edebiyathaber.net (24 Nisan 2013)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r