Bill Gates soruyor: “Gelecek Pandemileri Nasıl Önleriz”

Mart 13, 2023

Bill Gates soruyor: “Gelecek Pandemileri Nasıl Önleriz”

Bill Gates’in Gelecek Pandemileri Nasıl Önleriz adlı kitabı Doğan Kitap tarafından Buket Nebiye Demir çevirisiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden:

Hastalıklar her zaman insanlar arasında yayılmıştır ancak küresel felaketlere dönüşmeleri gerekmez. Bu kitap; hükümetler, bilim insanları ve bireylerin, salgınların pandemiye dönüşmesini engelleyecek bir sistemi nasıl inşa edecekleri hakkındadır. Hepimizin bildiği gibi, bunu bugün yapmak için her zamankinden daha fazla bir kitle gücü mevcuttur. COVID sürecini yaşayan birinin onu unutması mümkün değil. İkinci Dünya Savaşı, ebeveynlerimin dünyaya bakışını nasıl değiştirdiyse COVID de bizim dünyaya bakışımızı değiştirdi. Buna rağmen yeni bir pandeminin korkusuyla yaşamak zorunda değiliz. Herkese temel sağlık hizmetlerini sunabilir, ortaya çıkan herhangi bir hastalığa karşı önlem almaya ve onu kontrol altında tutmaya hazır hale gelebiliriz.
 
Bu kitaptaki her bölüm, bahsi geçen süreçlere hazırlanmak için atmamız gereken adımlardan birini açıklıyor. Bu adımlar hep birlikte, pandemiyi insanlık için bir tehdit olmaktan çıkarmaya ve yeni bir COVID yaşama ihtimalini azaltmaya yönelik bir plan içeriyor.
-BILL GATES

Kitaptan bir bölüm okumak için >>>

edebiyathaber.net (13 Mart 2023)

Yorum yapın