Masthead header

Beynimizin maddesel realiteyi yaratmasının şaşırtıcı bilimi

Dawson Church’un Zihinden Maddeye adlı kitabı, Esin Akan çevirisiyle Destek Yayınları tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Maddeyi zihnin yarattığı iddiasını, metafizik bir hipotez olarak görmek yerine, bu iddiaya bilimsel olarak yaklaşacak olursanız ne olurdu? 

Dawson Church Zihinden Maddeye kitabında işte bu sorunun peşine düşüyor ve beynimizin maddesel gerçekliği yaratmasının bilimsel kaynaklarını okurlarına sunuyor.

Zihinden Maddeye‘de hikâyeler ve benzetmeler, deneyler ve araştırmalar, vakalar ve kısa hikâyelerle, zihninizin, çevrenizdeki maddesel dünyayı yaratma işleminin her bölümünü izleyeceksiniz.

Potansiyel bir yaratıcı olduğunuzu ve düşüncelerinizin maddeye dönüştüğünü keşfedeceksiniz. Zihninizi, besleyici düşünceler için yaratıcı bir alet olarak bilinçle kullanmayı öğreneceksiniz. Arzularınız doğrultusunda maddesel realiteyi nasıl kolaylıkla şekillendirebileceğinizi anlayacak, gücünüzün farkına varacak ve sadece düşünce şeklinizi değiştirerek değişim yaratabileceğinizi fark edeceksiniz.

Arka Kapak Yazısı:

Bilim, metafizikten daha şaşırtıcı…

“Düşüncelerin madde olduğu”  tezi, popüler kültürde bir fenomene dönüştü artık…

Hatta bazı spiritüel öğreticiler, sonsuz güçleri zihne atfediyorlar.

Peki, bu iddialar bilimsel olarak doğru mu?

İnsan zihninin düşünceleri gerçeğe dönüştürme gücü hakkında bilimsel kanıtlar ne diyor?

Epigenetik, sinirbilimi, elektromanyetizma, psikoloji, simatik (dalga kavramları üzerinde yapılan çalışmalar), halk sağlığı ve kuantum fizik, düşüncelerin derinlemesine gerçekten yaratıcı olabileceğini gösteriyor.

Ödüllü yazar Dawson Church ZİHİNDEN MADDEYE adlı bu kitabında, bilimsel gerçekleri inceliyor ve zihnin bir maddesel şekli nasıl yarattığını gösteren çalışmaları adım adım bütün ayrıntılarıyla gözden geçiriyor. Böylece bulmacanın her parçası yerine oturuyor ve bilimin metafizikten daha şaşırtıcı olduğu gerçeği ortaya çıkıyor.

Tıp, spor, iş, şifa, sanat ve bilimsel dünyada, düşünceyi maddeye dönüştürme deneyimi yaşamış olan kişilerin tanıklıklarını da içeren kitap, baştan sona ya ilham veriyor ya da yürek yakıyor.

ZİHİNDEN MADDEYE kitabı, yaratmak için bireysel sorumluluklarını üstlenen insan türünün, bütün dünyayı değiştirecek potansiyele sahip olduğunun altını çiziyor.

Yazar Hakkında:

Dawson Church, 2007 yılında en çok satan Genlerinizdeki Cin (The Genie in Your Genes) adlı kitabın yazarı olup, duygular ve genetik arasındaki bağlantının anlaşılmasında okuyucu açısından bir dönüm noktası sağlamıştır. Kanıtlara dayalı psikolojik ve tıbbi tekniklerin uygulanması üzerinde çalışmak üzere “Ulusal Bütünsel Sağlık Enstitüsü”nü (National Institute for Integrative Healtcare) kurmuştur. 1979’da, Baylor Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra doktorasını, beyin ve sinir cerrahı ve Amerikan Holistik Medikal Derneği’nin kurucusu olan Dr. Norman Shealy’nin hocalığı altında Holos Üniversitesi’nde yaptı. Editör olarak kitap yayıncılığı kariyerinde, “Aslan Yayıncılık”ın (Aslan Publishing) başkanı oldu. Church, Enerji Psikolojisi konusunda klinik sertifikası aldı ve “doğal tıp” konusunda doktora yaptı. Church’ün çığır açan araştırmaları çeşitli saygın bilim dergilerinde yer aldı. Church, Enerji Psikolojisi: Teori, Araştırma ve Tedavi adlı, hakemli derginin editörüdür ve Huffington Post’ta blog yazarıdır. “EFT Universe” adlı internet sitesiyle, enerji psikolojisini sağlığa ve bedensel performansa uygulama bilgileri paylaşmaktadır. “EFT Universe” doktorlar, psikologlar ve hemşireler dahil, bütün meslekler için kurs sağlayan ilk organizasyondur. Enerji psikolojisi teknikleri konusunda binlerce pratisyen yetiştirmiştir ve bu alanda sertifika programları bulunmaktadır.

edebiyathaber.net (16 Ocak 2020)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r