Masthead header

Berrak Yurdakul’un yeni kitabı raflarda

Berrak Yurdakul’un yeni kitabı Senin Hakkında Yedi Şey Düşündüm Destek Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Yedi yılda bir defa ve yalnızca yedi kişi için kapılarını açan gizemli bir manastırdan bir davetiye alsaydınız ne yapardınız?

İnsanın kendini tanıması ve zihniyle olan ilişkisini düzeltip iyileştirmesi için yol gösterici bir rehber niteliği taşıyan bu kitabı bir kere okuyup kenara bırakamayacak, her ihtiyaç duyduğunuzda yeniden okuyacağınız başucu kitaplarınızdan biri olarak yanınızdan ayırmayacaksınız. Bir kurgu dahilinde Budist felsefenin temellerinin okurlara sunulduğu kitapta egzersizler, meditasyon çalışmaları ve kişinin kendini tanımasına yardımcı olacak testler de bulunuyor.

Arka kapaktan:

Bu kitabın baş kahramanı daima korku ve kaygı içinde yaşayan, hata yapıp durmaktan yorulmuş, zihninin içinde sürekli konuşan sesin esiri olmuş, kendine tapmak ve kendinden nefret etmek arasında gidip gelen bir insan. Bu kitabın baş kahramanı sizsiniz.

Bilge büyücü Mama Nono, kahramanımıza şöyle diyor:

“Kendini çok bilgili, kültürlü, incelikli ve zarif buluyorsun. Peki bütün bunlar anlamlı bir yaşam sürdürmen için yeterli mi? Edindiğin bunca fiyakalı fikir, zihnini değiştirebildi mi? Eğer öyleyse neden hayatın –günlük varoluşun– eziyet dolu, her an kargaşa ve kaos içinde? Arada tek tük neşeli, mutlu anların var, ama bunların dışında yaşamına neredeyse her zaman bir karabulut hâkim.”

Yedi yılda bir defa ve yalnızca yedi kişi için kapılarını açan gizemli bir manastırdan bir davetiye alsaydınız ne yapardınız?

Mama Nono’nun peşine takılın ve balta girmemiş bir ormanda, tehlikelerle dolu bir maceraya sürüklenin. Kendinizi hatırlamayı ve kendinizi izlemeyi öğrenerek zihninizi eğiteceğiniz bu yolculukta bir pigmeden:

  • Gerçek bir insan olmanın yedi şartını
  • Zihin gücünüzle bedeninizi ısıtmayı
  • Yürüyüş meditasyonu yapmayı

ve bir prensten:

  • Başka Türlülük Kanunu’nun nasıl işlediğini
  • İçsel baş düşmanınızı ve içsel hayvanınızı nasıl bulacağınızı
  • Zihinsel ve fiziksel acılarla baş etme yöntemlerini
  • Rüyada uyanabilmenin yollarını öğreneceksiniz.

Yazar hakkında:

1974 doğumlu.

Konuşmayan Tavus Kuşu Camio, Altıncı Irk, İki Cihanın Bekçisi, Ev Yapımı Bir Paraşüt kitaplarının yazarı.

edebiyathaber.net (14 Aralık 2018)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r