Masthead header

Barış Müstecaplıoğlu’ndan yeni roman: “Osmanlı Cadısı: Bir İstanbul Bilimkurgusu”

osmanli-cadisiBarış Müstecaplıoğlu‘nun son romanı “Osmanlı Cadısı: Bir İstanbul BilimkurgusuDoğan Kitap etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Barış Müstecaplıoğlu Osmanlı Cadısı’nda uçan arabalarla leventleri, robotlarla semazenleri sıra dışı bir kurguda ustalıkla buluşturuyor.

Osmanlı sularında sefere çıkan Haymanalı Süleyman Paşa denizin ortasında büyüleyici güzellikte bir kız bulur. İdaresindeki Şahmeran kalyonunun sulara gömüldüğü büyük bir fırtınanın sonunda sadece ikisi hayatta kalır. Paşanın Ayşe adını verdiği ve giderek tutkuyla bağlandığı bu kızı korumasının tek yolu onu bir Mevlevi dergâhında saklamaktır. Ama gizem ve sürprizlerle dolu Ayşe burada güvende olacak mıdır?

İstanbul Şehir Cumhuriyeti’nin iki yüz katlı mega kulelerinden birinde yaşayan özel dedektif Kemal hayatını cehenneme çeviren sıra dışı bir hastalıktan mustariptir. Bir gün kapısına gelen varlıklı bir müşteri, isteklerini yerine getirdiği takdirde onu bu illetten kurtarabileceğini söyler. Kemal’in bir cinayeti çözmek için yer altındaki İstanbul Eşitlik Hareketi’ne sızması gerekmektedir.

Osmanlı Cadısı, Müstecaplıoğlu’nun kendi deyimiyle “edebiyatımızda bilimkurgunun da var olabileceğine bir örnek” teşkil ediyor. Yalnızca bilimkurgu sevenlere değil gizemli ve sıra dışı hikayelerden keyif alan herkese hitap edecek bir kurgu.

edebiyathaber.net (21 Nisan 2016)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r