Arşivlik bir çalışma: “Tarihe Yön Veren 100 Sporcu”

Kasım 25, 2019

Arşivlik bir çalışma: “Tarihe Yön Veren 100 Sporcu”

Can Güçlü’nün hazırladığı “Tarihe Yön Veren 100 Sporcu” Hürriyet Kitap etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Tarihe Yön Veren 100 Sporcu, efsaneleşen sporcuların özgün portrelerinden oluşuyor. Farklı disiplinlerden gelen, farklı yeteneklere sahip bu 100 efsane sporcu ise Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi Üyesi Prof. Dr. Uğur Erdener, spor yazarı Mehmet Arslan ve Paralimpik Oyunlar Şampiyonu Gizem Girişmen tarafından seçildi.

Sporun Simge İsimleri Bu Kitapta

Usain Bolt, tüm dünyanın gözleri önünde 100 metreyi 9.58 saniyede koştu. Naim Süleymanoğlu 1996 Atlanta Olimpiyatları’nda ağırlığının üç katını kaldırdı. Sergey Bubka sırıkla 6 metrenin üzerine atladı. Matt Stutzman kolları olmaksızın ok ve yayla en uzak mesafeye yapılan isabetli atışı gerçekleştirdi. Nadia Comaneci, jimnastikte asla yapılamayacağına inanılanı yaparak 10 tam puanlık performans gösterdi. Dünyanın çatısı olarak görülen Everest’e tırmanan ilk insanlar, Edmund Hillary ve Tenzing Norgay oldu. Metin Oktay, gol krallıkları ve sporcu kişiliğiyle Türk futbolunun simgesi haline geldi. Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo gibi futbolcular dünyanın en çok tanınan ve sevilen insanları arasına girdi. 

Sporla ilgilenen herkesin ilgisini çekecek, yakın tarihteki tüm efsane sporcuların yaşam öyküleri ve başarılarının bir arada bulunduğu arşiv niteliğindeki bu eser Hürriyet Kitap etiketiyle tüm seçkin satış noktalarında yer alıyor.

edebiyathaber.net (25 Kasım 2019)

Yorum yapın