Masthead header

Arkadaş Z. Özger Şiir Ödülü 2015

arkadasArkadaş Z. Özger Şiir Ödülü’nün yirmincisi veriliyor. Bugüne kadar şiir kitabı yayımlanmamış şairlerin aday olabilecekleri ödül için son başvuru tarihi 15 Mart 2015.

Adayların; kitap bütünlüğü taşıyan, basıma hazır şiirlerinden oluşturacakları, adres, telefon, ve özgeçmişlerini de içeren 6 adet dosyayı; Mayıs Yayınları’nın Sakarya Cad. Özkanlar 35 Apt. A Blok, No: 36 / 20, Manavkuyu, Bayraklı – İzmir adresindeki ödül sekreterliğine, APS, kargo ya da taahhütlü posta ile göndermeleri veya elden teslim etmeleri gerekiyor.

Mayıs Yayınları yetkilileri, ödül alacak dosyayı 2015 yılı içinde, telif karşılığını ödeyerek kitap halinde yayımlayacaklarını açıkladılar.

Özger’in ölümünün 42. yıldönümünde, 9 Mayıs 2015 tarihinde verilecek ödülün seçici kurulu Sina Akyol, Orhan Alkaya, Gökhan Arslan, Suat Çelebi ve İrfan Çinar’dan oluşuyor.

Ayrıntılı bilgi için>>>        

edebiyathaber.net (17 Aralık 2014)

  • nedim yeşil - 23/12/2014 - 09:48

    arkadaş zekai özger şiir yarışmalarına karşıydı ve ‘şiir mahkemelerini’ lanetlerdi! onun adını kullanarak şiir yarışması düzenlemek ona, şiirlerine ve düşüncelerine yapılacak en büyük ihanet, en büyük acımasızlıktır! tıpkı kendi vasiyetine rağmen kırk yılı aşkın bir süre şiirlerini ‘sakalsız bir oğlanın tragedyası’ ismiyle yayınlamayarak! bu yorumu yayınlamak da cesaret ister. sevgiler, iyi çalışmalar.cevaplakapat

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r