Masthead header

Adnan Yücel Şiir ve Çocuk Öykücülüğü ödüllerine katılım koşulları

30 Mayıs – 1 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek 2. Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali kapsamında, Şiir ve Çocuk Öykücülüğü dallarında olmak üzere iki ayrı ödül verilecek. Yarışma, 22 Temmuz 2002 tarihinde yitirdiğimiz şiirimizin önemli temsilcilerinden Adnan Yücel’i ve yapıtlarını genç kuşaklara aktarmak ve tanıtmak amaçlı olarak iki yıldır düzenleniyor. 

Bu yılki yarışmaların teması, “Savaş ve Çocuklar” olarak belirlenmiştir.

Bu yılın yarışma şartnamesi şöyle:

Katılım koşulları

1. Yarışma; şiir kitabı, şiir ve çocuk öykücülüğü dallarında yapılacaktır.

2. Şiir kitabı dalında; daha önce kitabı yayınlanmış şairler; yayınlanmış bir şiir kitabıyla ya da kitap bütünlüğü içeren şiir dosyasıyla (posta ile gönderilecekse 6 kopya gönderilecek);

3. Şiir dalında; kitap yayınlamamış şairler en az 5 şiirle;

4. Çocuk öykücülüğü dalında; kitap yayınlamamış genç yazarlar en az 3 öyküyle katılabilirler (posta ile gönderilecekse 7 kopya gönderilecek).

5. Yarışmada dereceye giren şiirler ve öyküler bir kitapta toplanıp basılacaktır.

6. Yarışmaya gönderilen yapıtlar, son başvuru tarihine kadar, hiçbir yerde yayınlanmamış olmalıdır.

7. Şiir ve öykü dalında; seçici kurul’un derecelendirmeden seçeceği şiir ve öyküler bir arada tek kitap halinde yayınlanacaktır.

8. Yarışmaya gönderilecek yapıtlar; 1 Nisan 2013 tarihi akşamına kadar, mutlaka dijital ortamda, disket/CD ile Yapı Sanatevi\’ne teslim edilmeli/posta ile gönderilmelidir.

Adres: Katip Mustafa Çelebi Mah. Tel Sok. No:8/2 Beyoğlu/İstanbul
Telefon: 0 212 244 77 72
e-posta: info@yapisanatevi.org

Başvuruda bulunanlar, adlarını, adreslerini, kısa özgeçmişlerini ve telefon numaralarını, gönderilen yapıtlarda açıkça belirtmelidirler. Kimliği yazılı olmayan metinler yarışma dışı tutulur.

9. Yarışma, her yıl Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali kapsamında şiir kitabı dalının yanı sıra; yazının veya sanatın öteki dallarını kapsayacak biçimde dönüşümlü olarak yapılacaktır.

Sonuçlar

Seçici Kurul\’un değerlendirme sonuçları, 7 Mayıs 2013 günü açıklanacaktır. Sonuçlar aynı tarihte Yapı Sanatevi’nin internet sitesinde www.yapisanatevi.org duyurulacak; kazananlara ayrıca e-posta veya telefonla bilgi verilecektir.

Ödüller

Her dalda kazanan üç şair ve yazara plaketin yanı sıra Adnan Yücel Kitap Seti armağan edilecektir. Şiir ve çocuk öyküsü dalında seçici kurulun uygun gördüğü şiirler ve öyküler; birlikte bir kitapta yayınlanacaktır. Kitapta ürünü olan şair ve yazarlara kitap yayınlanınca 10’ar  adet telif olarak verilecektir. Ödül töreni, 31 Mayıs-1-2Haziran 2013 tarihleri arasında düzenlenecek olan 2. Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali etkinlikleri sırasında yapılacaktır.

Seçici kurul

Şiir ve öykü dallarında seçici kurul aşağıdaki gibi belirlenmiştir:

Şiir dalında
Gülsüm Cengiz
Sennur Sezer
Aba Müslim Çelik
Evren Barış Yavuz
Ali Öztürk

Öykü dalında
Adnan Özyalçıner
Medine Sivri
Atilla Keskin
Şaban Akbaba
Aysel Korkut
İdris Yiğit

Geçen yılki yarışma sonuçları için >>>

edebiyathaber.net (1 Ocak 2013)

  • Erdi sagdic - 15/07/2016 - 10:21

    Eskileri kaldirip guncelleri ekleseniz daha guzel ve mantikli olur diye dusunuyorum. Tesekkurler.cevaplakapat

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r