Masthead header

31. İstanbul Kitap Fuarı sergileri

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından 17-25 Kasım 2012 tarihleri arasında TÜYAP Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece’de düzenlenecek 31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı önemli sergilere ev sahipliği yapıyor. 

“Bir Yaşamış, Bir Yazmış Gülten Dayıoğlu” Onur Yazarı Fotoğraf Sergisi

TÜYAP tarafından düzenlenen Onur Yazarı Gülten Dayıoğlu’nun yaşamından kesitlerin olduğu “Bir Yaşamış, Bir Yazmış Gülten Dayıoğlu” sergisi üç kuşağın okurlarını Gülten Dayıoğlu’nun 50 yıllık yazın hayatına tanıklık etmeye çağırıyor. Sergi 17- 25 Kasım 2012 tarihleri arasında Üst Kat Fuaye’de ziyaret edilebilir. 

“Red Kit İstanbul’da” Sergisi

Çizgi roman araştırmacısı Didier Pasomonik’in küratörlüğünde hazırlanan “Red Kit İstanbul’da” sergisi 17- 25 Kasım 2012 tarihleri arasında Tüyap  Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Red Kit’e ait çizimler, karakterlerin oluşum süreçleri, çizgi roman endüstrisinin gelişimi ve  Red Kit’e ait renkli dünyayı  sergiye taşıyor. 17 Kasım 2012 Cumartesi günü sergi küratörü Didier Pasomonik’in  ve konuşmacı olarak Levent Erden’in katılacağı bir  sergi söyleşisi  de düzenlenecek. Sergi 5 ve 6 Nolu Salon Geçişi’nde fuar süresi boyunca gezilebilir.

“Fil Gelmiş” Hollanda Çocuk Kitapları Resimleri Sergisi

Resimli çocuk kitaplarından derlenmiş illüstrasyonların sunulduğu bu sergi,  Onur Konuğu Hollanda etkinlikleri kapsamında Hollanda Edebiyat Fonu tarafından hazırlanmıştır. 2010 yılından bu yana dünyayı dolaşan sergi ile, Hollanda (resimli) çocuk kitaplarının, tasarımının ve illüstrasyonunun tanıtımı amaçlanmaktadır. 24 çocuk kitabı illüstratörünün çalışmalarından bir seçme yapılmıştır. Sergide, dünyanın en çok tanınıp sevilen illüstratörlerinden Dick Bruna ve Kikker kitapları 30 ülkede yayımlanmış Max Velthuijs gibi “muhterem üstat”lardan, yeteneklerini kanıtlamış genç meslektaşlarına, geniş bir yelpaze takdim edilmektedir. Hollanda’da çocuk kitapları illüstrasyonunun, dünü, bugünü ve yarınıyla aktarıldığı sergi İstanbul Kitap Fuarı’nda sergileniyor.

“Kapaklar Ormanı” Çocuk ve Gençlik Kitapları Kapakları Sergisi

Türkiye Yayıncılar Birliği ve TÜYAP tarafından düzenlenen “Kapaklar Ormanı – Çocuk ve Gençlik Kitapları Kapakları Sergisi”nde, 40’ın üstünde çocuk ve gençlik yayınevinin öne çıkan kitap kapaklarından yapılan bir seçki, ilginç bir tasarımla kitapseverlerle buluşuyor. Sadık Karamustafa küratörlüğünde hazırlanan sergi fuar süresince 4.salon içerisinde gezilebilir. 

“Kitap Resimleri” Türkiye İllustrasyon Sergisi

Türkiye Yayıncılar Birliği ve TÜYAP tarafından Sadık Karamustafa’nın küratörlüğünde hazırlanan “Kitap Resimleri Sergisi” isimli illüstrasyon sergisi fuar ziyaretçilerine Türkiye İllüstratörler Kataloğu’nda yer alan değerli illüstratörlerin eserlerinden geniş ve zengin bir seçki sunuyor. İllüstratörlerin kısa yaşamöyküleri ve iletişim bilgilerinin de sunulacağı sergi fuar boyunca 4. Salon içerisinde gezilebilir.

edebiyathaber.net (19 Ekim 2012)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r