Masthead header

25. Akbank Caz Festivali’nden iki sıradışı konser

susanne_sundforAkbank Caz Festivali’nin bu yılki sürprizleri arasında elektronik müziğin en önemli temsilcilerinden Squarepusher ve caz ile klasik müziği biraraya getiren Kuzey Avrupa müziğinin önemli temsilcilerinden Norveçli sanatçı Susanne Sundfør yer alıyor.

Ünlü bas gitarcı Tom Jenkinson’ın fusion jazz ve drum ‘n’ bass’ı birleştirerek yarattığı bestelerle en katı cazseverlerin bile elektronik müziğe olan bakışını değiştiren sıradışı projesi Squarepusher, 29 Ekim Perşembe günü Babylon sahnesinde hayranlarıyla buluşacak. Squarepusher, son albümü Damogen Furies’in dünya turnesi kapsamında düzenleyeceği konser ile müziğin sadece bugününü değil, geleceğini de dinleyenlerin beğenisine sunacak.

İskandinav sanatının kendine has ruhunun müzikteki en belirgin temsilcilerinden Susanne Sundfør, altıncı albümü Ten Love Songs’ın dünya turnesi kapsamında, 31 Ekim Cumartesi günü Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sahne alacak. Günümüzün en popüler elektro-pop sanatçılarından biri olan Susanne Sundfør, melankolik besteleriyle Festival’e renk katacak. Squarepusher ve Susanne Sundfør konser biletleri 27 Temmuz Pazartesi günü Biletix’te satışa sunuldu.

Bu yıl 21 Ekim – 1 Kasım 2015 tarihleri arasında şehri cazın farklı renkleriyle kucaklayacak olan 25. Akbank Caz Festivali’nin her yıl olduğu gibi bu yılda birbirinden özel performanslara ev sahipliği yapacak. Festival’in yıldız isimleri arasında yer alan; Manu Katché’nin 22 Ekim’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda, Bill Frisell Music for Strings’in 23 Ekim’de Performans Sanatları Merkezi’nde, The John Scofield & Joe Lovano Quartet’in 25 Ekim’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda, Squarepusher’in 29 Ekim’de Babylon sahnesinde ve Susanne Sundfør’un 31 Ekim’de Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleştireceği konserlerin biletlerini Biletix’den alabilirsiniz.

edebiyathaber.net (29 Temmuz 2015)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r