2021 Rıfat Ilgaz Roman Ödülü’ne yoğun katılım

Nisan 23, 2021

2021 Rıfat Ilgaz Roman Ödülü’ne yoğun katılım

Cide Belediyesi tarafından, günümüzde toplumcu gerçekci edebiyatı yaşatmak ve yazınımıza yeni yazarlar/yapıtlar kazandırmak amacıyla, Türk edebiyatının çınarı Rıfat Ilgaz adına düzenlenen Edebiyat Ödülü Yarışması büyük ilgi gördü.

Yarışmanın son başvuru tarihi olan “20 Nisan 2021”e kadar Anadolu’nun değişik şehirlerinden yetmiş yazar, yetmiş yapıtla yarışmaya katıldı. Yarışmanın sonuçları “25 Haziran 2021” günü açıklanacak.

Seçici kurulu; Feyza Hepçilingirler, Hidayet Karakuş, Öner Yağcı, Mehmet Saydur ve Eren Aysan’dan oluşan yarışmanın birincilik ödülü ise, beş bin (5.000) TL’den oluşuyor. Ayrıca ödülü kazanan eser Cide Belediyesi tarafından bastırılarak okuyucularla buluşturulacak.

2021 Rıfat Ilgaz Roman Yarışması’nın ödül töreni, yaşanmakta olan salgın koşullarına bağlı olarak “7 Temmuz 2021” günü gercekleştirilecek. Ödül töreniyle ilgili açıklama, 25 Haziran’dan sonra yapılacak. Önümüzdeki yıllarda da düzenlenmeye devam edilecek Rıfat Ilgaz Roman Ödülü’yle ilgili ayrıntılı bilgiye “www.cide.bel.tr” adresinden ulaşabilir.

edebiyathaber.net (23 Nisan 2021)

Yorum yapın