Masthead header

11 şamatacı yazardan “akla zarar” 11 öykü

Nick Hornby, Neil Gaiman, Jonathan Safran Foer gibi 11 yazarın 11 öyküsü, Sevinç Kayır çevirisiyle İthaki Yayınları’nca yayımlanan Şamatacı Suçlular ve Daha Fazlası kitabında okuyucuyla buluşuyor.   

Ted Thompson ve Eli Horowitz tarafından derlenen ve “akla zarar” olarak nitelendirilen öyküler, özellikle öykülerin içeriği hakkında ipucu veren uzun ismiyle de dikkat çekiyor. Kitabın tam ismi; Şamatacı Suçlular, Dost Canlısı Olmayan Su Kabarcıkları ve Ne Hissettiğinize Bağlı Olarak Belki de O Kadar Korkutucu Olmayan Başka Şeyler; Kayıp Bir Ülke, Sahipsiz Cep Telefonları, Gökyüzünden Gelen Yaratıklar, Peru’da Kaybolan Ebeveynler, Lars Farf Adlı Bir Adam ve Tam Olarak Bitmemiş Başka Bir Hikaye olarak belirlenmiş.

Kitap, okuyucuya birkaç saatlik okuma keyfi yaşatmak için büyük fedakârlıkta bulunan General Wilson adındaki yalnız bir meşe ağacına yapılan ithaf ve öykülerin son derece tehlikeli şeylerle dolu olduğu uyarısı ile başlıyor. Yazı yazmaya meraklı okurlar için yarım bırakılan “Bitiremediğimiz Hikâye” isimli okuyucunun tamamlaması istenen bir öykünün de bulunduğu Şamatacı Suçlular’da;  Neil Gaiman, Jonathan Safran Foer, Nick Hornby gibi yazarların yanı sıra; Lemony Snicket, George Saunders, Kelly Link, Richard Kennedy, Jon Scieszka, Sam Swope, Clment Freud, James Kochalka, Jeanne DuPrau’nın öykülerine yer veriliyor.

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r