Masthead header

Khaled Hosseini’den yeni kitap: “Ve Dağlar Yankılandı”

Uçurtma Avcısı ve Bin Muhteşem Güneş kitapları ile tanınan Khaled Hosseini’nin yeni kitabı Ve Dağlar Yankılandı, Püren Özgören’in çevirisiyle Everest Yayınları’nca yayımlandı.

Abdullah ve kız kardeşi Peri 1952 Afganistan’ında Shadbagh’ın küçük bir köyünde babaları ve üvey anneleriyle birlikte yaşamaktadırlar. Babaları Sabri sürekli iş aramakta, yoksulluk ve çetin kış şartlarıyla mücadele etmektedir.

Adı gibi güzel ve iyi huylu olan Peri, kardeşi Abdullah’ın her şeyidir. Abdullah, bir ağabeyden çok ana-baba gibidir. Onun için yapmayacağı hiçbir şey yoktur. Hatta ağabeyi, Peri’nin koleksiyonuna katmak istediği o en değerli tüyü satın almak için tek çift ayakkabısını bile feda etmeye razıdır. Ve geceleri bir tek karyolayı paylaşmak zorundadırlar.

Peri ve Abdullah, babalarıyla Kabil çölüne doğru yola çıktıklarında kendilerini bekleyen, hayatlarını birbirinden koparacak kaderin farkında değillerdir: Bazen bir eli kurtarmak için bir parmak kesilmelidir.

Nesillerden ve kıtalardan geçerek bizi Kabil’den başlayıp Paris, San Francisco ve Tinos’un Yunan adalarına doğru bir yolculuğa çıkaran Khaled Hosseini (Halit Hüseyni) yeni romanında, yaşamımız boyunca yaptığımız seçimleri, en yakınlarımız tarafından uğratıldığımız düş kırıklıklarını, bizi tanımlayan ve hayatımızı şekillendiren sınırları sonsuz bilgelik, derinlik, hoşgörü ve tutku ile anlatıyor.

edebiyathaber.net (17 Eylül 2013)

  • angel - 23/02/2014 - 10:54

    ben yazarın uçurma avcısı ve bin muhteşem güneş kitabını okudum ve hayran kaldım onları okuduktan sonra uzun bi süre kendime gelemedim şimdi büyük merakla aldığım ve dağlar yankılandı yı okuyorum ama hayal kırıklığına uğradım yazarın diğer kitablarına hiç benzemiyo daha kitabın yarısındayım ama hiç sarmadı ne anlatmak istediğini anlamadım bile kapak resmi ile arkasındaki yazı ile pek alakalı değil bakalım sonu nasıl olucak :(cevaplakapat

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r