Masthead header

Hasan Öztürk

hasan öztürk fotoğrafı1961 Trabzon-Araklı doğumlu. Selçuk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu (1983). Yazıya, 1980’li yılların ortalarında Yeni Forum dergisindeki yazılarıyla başladı. Türk Edebiyatı ve Millî Kültür dergilerinde edebiyat ağırlıklı yazılarını sürdüren Hasan Öztürk, daha sonra Türkiye Günlüğü, Polemik, Liberal Düşünce ve Virgül’de yazdı. Ağustos 1990’dan bu yana Dergâh’ta yazmayı sürdürmektedir. Vaktiyle Radikal 2 ve Star Açık Görüş’te adı geçti; şimdilerde ise Gelenekten Geleceğe ve Taraf Kitap’ta adı geçiyor. Ocak 2000’de yayımlanmaya başlayan iki aylık Mavi Yeşil dergisini yayına hazırlayan Hasan Öztürk, edebiyat ve eğitim çalışmalarını birlikte sürdürmektedir. Edebiyat/eleştiri yazılarından oluşan Kitabın Dilinden Anlamak (1998), Yazının İzi (2010) ve Aynadaki Rüya (2013) adlı kitapları yayımlandı.

hasanozturktrb@hotmail.com

Tüm yazıları>>>

  • Nimet Yüksel Apel - 12/02/2022 - 12:22

    Mutlu bir hafta sonu dileğimle günaydın.

    Adresinizi bana oğlum verdi, doğru adrestemiyim bilmiyorum ama bildiğim tek şey,Taç atışı ve Tut elimi aşkım isimli iki şiir kitabıma ve yeni çıkan Yaşlı Güvercin Evi isimli öykü kitabıma bir edebiyatçı tarafından eleştiren bir gözle bakılması.

    Edebiyatla içiçesiniz, anladığım kadar çok yoğunsunuz.Böyle birinden nezaket kaideleri içinde nasıl yardım istenir?Tabii ki rica ederek.
    Bana dönerseniniz mutlu olurum.cevaplakapat

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r