Masthead header

Cover’lanan makale!

Özgürlük’, ‘Aile Sırları’ ve ‘Düzeltmeler‘ adlı kitapları Türkçede de yayımlanan ABD’li yazar Jonathan Franzen’in bir makalesi, Off Broadway’de ilginç bir oyun projesine kaynaklık ediyor.

Yazarın annesinin ölümünden sonra aile evini satma sürecini konu alan yazı, ‘House for Sale/Satılık Ev’ adlı oyunda farklı oyuncular tarafından kelimesi kelimesine okunarak canlandırılacak. Makaleyi sahneye uyarlayıp yönetecek Daniel Fish, bunun bildik bir oyundansa “Franzen’ın metninin beş aktör tarafından bir müzik parçasıymış gibi ‘cover’lanmasına” benzeyeceğini söyledi. Fish, daha önce de David Foster Wallace’ın ‘A Supposedly Fun Thing I’ll Never Do Again’ adıyla topladığı makalelerini benzer bir biçimde sahneye taşımıştı.

radikal.com.tr (1 Ağustos 2012)

  • Abdullah Gülek - 02/09/2012 - 18:43

    Franzen’ın henüz iki kitabı, The Corrections ve Freedom türkçeye çevrildi. Aile Sırları ve Düzeltmeler aynı kitabın (The Corrections) farklı yayınevi baskısında almış oldukları isimlerdir. Son olarak Sel Yayınları’ndan Düzeltmeler olarak yayınlandı. Altın Kitaplar’ın Aile Sırları’nın ise baskısı mevcut değil.cevaplakapat

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r