Masthead header

2012 yılı Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü

Bu yıl tiyatro dalında verilecek ödüle son başvuru tarihi 31 Ağustos olarak belirlendi.

Cevdet Kudret‘in ürün verdiği şiir, roman, öykü, deneme-inceleme-araştırma ve tiyatro dallarında her yıl dönüşümlü olarak düzenlenen ödül, bu yıl tiyatro dalında verilecek.

Son 5 yıl içinde yazılmış, ancak sahnelenmemiş eserlerin aday olabileceği ödüle, çocuk ve radyo oyunlarıyla başvuru yapılamayacak.

Başvuruda bulunmak isteyen yazar, yayınevi ya da edebiyatla ilgili kuruluşlar, önermek istedikleri oyunları, yazarın kısa özgeçmişi ve adaylık başvurusu ile ”aysekudret@superonline.com” internet adresine ya da 6 nüsha halinde ”Cevdet Kudret Edebiyat Ödülleri, Amiral Fahri Engin Sokak Vaizoğlu Apt. No: 8/5 Rumelihisarı” posta adresine 31 Ağustos’a kadar göndermeleri gerekiyor.

Metin Balay, Yılmaz Öğüt, Seçkin Selvi, Dikmen Gürün, Yeşim Özsoy Gülan‘dan oluşan seçici kurul, kararını ekim ayı ortasında açıklayacak ve kazanan yazara ödülü, TÜYAP Kitap Fuarı’nda yapılacak törenle verilecek.

Kaynak: haberturk.com (4 Ağustos 2012)

  • Hasan Halil - 04/08/2012 - 12:00

    cevdet kudret odulu diyorsunuz, yasar nabi’nin fotografini koymussunuz habere.cevaplakapat

  • […] Cevdet Kudret Edebiyat Ödülleri‘nin 20′ncisi bu yıl tiyatro dalında Ümit Denizer’in “Adalet, Sizsiniz (Sokrates, Galileo, Sacco, Vanzetti)” adlı oyununa verildi. […]cevaplakapat

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r